Informacija

Naujoji svetainė

TATUIRUOČIŲ PANAIKINIMO BŪDAI

Tatuiruotės tapo populiariu jaunimo subkultūros atributu. Lietuvoje jų populiarumas netyrinėtas, tačiau JAV 2008 m. atlikti tyrimai rodo, kad 14% suagusiųjų turi bent po vieną tatuiruotę. Suprantama, jog daugėja žmonių, turinčių tatuiruočių, todėl atsiranda ir pacientų, besidominčių tatuiruočių panaikinimo galimybėmis. Mėgėjiškoms, monochrominėms (vienspalvėms) tatuiruotėms panaikinti prireikia 1-3 gydymo seansų, o tuo tarpu profesionalų padarytoms, įvairiaspalvėms tatuiruotės panaikinti prireikia daugiau laiko ir pąstangų.

Tatuiruotės dažniausiai naikinamos lazeriais, tačiau yra ir alternatyvių metodų – tai dermabrazija, vidutinio gylio ar gilusis cheminis pilingas ar šių metodų derinys. Nustatyta, jog įvairių spalvų tatuiruočių dažams (pigmentams) sunaikinti reikia skirtingo bangos ilgio lazerių:

 

Vaizdo padidinimui spausti nuorodą

Jei tatuiruotės dažų sudėtyje yra geležies ar titano oksidų, veikiant lazerinei energijai, tokie dažai gali dar labiau patamsėti, todėl pasiryžus darytis tatuiruotę, reiktų detaliai išsiaiškinti pigmentų kilmę ir sudėtį – tatuiruotę norint panaikinti, tokia informacija bus svarbi.

 Potrauminė vienspalvė tatuiruotė parako grūdeliais

 

 Vienspalvė tatuiruotė naikinta Nd: YAG lazeriu (1064 nm)

 

Spalvotos tatuiruotės naikinimo lazeriais pavyzdys

Mūsų patirtis naikinant  tatuiruotes pristatyta Baltijos šalių Dermatovenerologų kongrese Rygoje, 2006 m.:

     

 

 

 

 

 

© Dr. Laimonas Jazukevičius, 2010