Informacija

Naujoji svetainė

KARPŲ GYDYMAS KARŠČIU (ELEKTRO IR LAZERIOTERAPIJA)

 

Karpų gydymas elektrochirurgija

 

Gerybiniai odos navikai - karpos, sunaikinamos didelio dažnio kintama elektros srove. 

 

Elektrochirurgja yra pavojinga pacientams su elektroniniais širdies ritmo reguliatoriais, gali sutrikdyti jų darbą.

 

 

 

Būtina įsitikinti, jog elektrodai yra vienkartiniai, o naudojant daugkartinius elektrodus - kaip jie sterilizuojami – nesilaikant higienos reikalavimų, yra pavojus užsikrėsti hepatitu B.

 

Elektrochirurginių operacijų metu dėl navikų destrukcijos į aplinką patenka audinių ar ŽPV dalelių, Verkių klinikoje naudojami specialūs dūmų ir degimo produktų atsiurbėjai su daugiapakope filtravimo sistema,  šios procedūros yra saugios pacientams ir personalui.

 

 Dūmų atsiurbėjas

 

Elektra odos navikai gali būti gydomi šiais metodais:

   ♦ Elektrofulguracija ir elektrodesikacija – naviko destrukcija sukeliama dehidratuojant ląsteles, naudojama aukštos įtampos (iki 2000 V), tačiau silpna (žemo amperažo) elektros srovė. Metodų privalumas – destrukcijos tikslumas ir nedidelė aplinkinė terminio pakenkimo zona, o taip pat tai, jog pacientas nėra elektros grandinės dalis, todėl šie metodai nekenkia pacientams su elektroniniais širdies stimuliatoriais.

Hifrekatorius

   ♦ Elektrokoaguliacija – destrukcija sukeliama aukšta temperatūra, naudojama žemos įtampos (200 V), žemų dažnių (400-500 kHz) ir stipri (aukšto amperažo) kintama elektros srovė. Metodas naudojamas didelių navikų destrukcijai, kadangi ji daug intensyvesnė, kaip ir aplinkinio terminio pakenkimo zona.

   ♦ Radijo dažnio elektrodestrukcija, naudojama labai didelio (4 GHZ) dažnio kintama elektros srovė – dar vadinama “šalto peilio” elektrochirurgijos metodu, pasižymi maža termino pakenkimo zona.

   ♦ Elektrokauterizacija – naudojama žemos įtampos (5V) ir didelio amperažo  (15A) kintama elektros srovė,  šis metodas gerai tinka kraujavimo stabdymui, odos navikai veikiami aukšta temperatūra, terminio pakenkimo zona nedidelė. Pacientas nėra elektros grandinės dalis, todėl šis elektrochirurgijos metodas nepavojingas pacientams su  elektronininiais širdies ritmo stimuliatoriais.

 


 

Karpos ir lazerioterapija

 

Gerybinius ir piktybinius odos navikus chirurginiais lazeriais pradėjau gydyti 1986 m.. Neabejotinu lazerių panaudojimo privalumu yra tai, jog jie nepavojingi pacientams su  elektronininiais širdies ritmo stimuliatoriais. 

Gerybiniams navikams, taip pat ir karpoms, gydyti šis metodas yra per brangus - analogiški gydymo rezultatai pasiekiami ir su keliasdešimt kartų pigesne ir paprastesne elektrochirurgija - ir tai visai suprantama, juk abiem atvejais karpos, o ir kiti gerybiniai navikai (pvz., apgamai) sunaikinami šilumine energija.

 

 

© Dr. Laimonas Jazukevičius, 2010