COSMODERM 2008, ATĖNAI, GRUODŽIO 12-14 d. d.

Cosmoderm

Keli šimtai dalyvių, susirinkusių viename iš prabangiausių Atėnų viešbučių, ryškiai kontrastavo su tuo pat metu vykusiomis riaušėmis centrinėse miesto aikštėse. Kongreso darbui tai jokios reikšmės neturėjo: atvyko visi pranešėjai.

Renginio programa  aprėpė platų „nuo estetinės flebologijos iki botulino toksino“ kosmetinės dermatologijos problemų spektrą. Didžiausias dėmesys buvo skirtas hialurono rūgšties užpildams, antroje vietoje palikdamas botulino toksiną. Vertingiausi pranešimai  skirti ne tik įvairioms kosmetinės dermatologijos metodikoms, bet ir kritiniam jų įvertinimui – pateiktos išsamios galimų komplikacijų, jų profilaktikos ir gydymo apžvalgos.

 

 

 

COSMODERM – 2008 m. temų pasiskirstymas pagal laiką (proc.)

 

Neformaliais kongreso lyderiais tapo K. De Boulle (Belgija), N. Paraskevas (Prancūzija), E. Haneke (Vokietija), A.V. Benedetto       (JAV), J. Katsantonis (Graikija) – jų paskaitos ir praktinės demonstracijos sutraukdavo visus kongreso dalyvius. Lygiagrečiai vykusioje komercinėje parodoje dalyvavo daugiau kaip 50 firmų, tačiau naujovėmis jos nenustebino. Oficialų kongreso leidinį – programą ir santraukų knygą padovanojome Lietuvos medicinos bibliotekai.   

 

 

© Dr. Laimonas Jazukevičius, gyd. Rūta Tamošiūnienė, 2010